تبلیغات

طرز تهیه سبزه ماش+تصاویر

طرز تهیه سبزه ماش+تصاویر2 بازدیدطرز تهیه سبزه ماش+تصاویر

طرز تهیه سبزه ماش+تصاویر

عید نوروز یکی از مهمترین جشن های باستانی ایرانیان است که از هزاران سال پیش مردم ایران و مناطق اطراف ایران این عید را جشن میگیرند. در این جشن مراسم های مختلفی برگزار میشود و رسم و رسوماتی دارد که یکی از آن چیدن سفره هفت سین است.سفره هفت سین بدین صورت است که هفت سمبل اصلی در آن قرار میگیرد که عبارتند از:سیب،سیر،سماغ،سرکه،سنجد،سمنو و سبزه است.

حال ما در این مطلب در سایت نسیم فان قصد داریم که در مورد سبزه که یکی از سمبل های سفره هفت سین است کمی اطلاعات به آموزش شما بدهیم.

سبزه نشانه سرسبزی و نماد خرمی هست.سبزه در سفره هفت سین زیبایی خاصی به سفره هفت سین میدهد.تمام بانوان ایرانی چند هفته قبل از عید نوروز شروع به سبز کردن سبزه میکنند.اینک ما قصد داریم که طرز تهیه سبزه ماش را به شما بدهیم پس با ما همراه باشید.همچنین ما طرز آموزش طرز تهیه سبزه عدس و گندم را نیز برای شما آماده کرده ایم که میتوانید با کلیک بر رو اینجا از آن بهره ببرید.

آموزش کاشت سبزه ماش برای عید:برای کاشت سبزه ماش برای عید ابتدا باید مقدار دانه را به نسبت ظرف مورد نظرتان انتخاب کنید (در نظر داشته باشید مقدار دانه‌ها بعد از خیس خوردن دو برابر میشود).از شب دانه‌های ماش را در آب خیس کنید و فردای آن روز، آب ظرف را کاملا خالی کرده و ماش‌ها را در ظرف مورد نظرتان به صورت لایه‌ای نازک (سه میلیمتر) پهن کنید.هرچه قطر لایه کمتر یا بیشتر باشد سبزه کم پشت‌تر یا پر پشت‌تر خواهد شد.یک لایه دستمال آشپزخانه روی ماش‌های پهن کنید.سطح دستمال را با اسپری‌کردن اآ روی ‌آن مرتب خیس نگه دارید. (اگر اسپری در دسترس ندارید دستتان را کاملا خیس کنید و آب را با دست بپاشید).این کار را تا زمانی ادامه دهید که دانه‌‌ها جوانه زده و جوانه‌ها به اندازه یک سانت بلند شوند و کمی رنگ سبز پیدا کنند. سپس دستمال را برداشته و از آن به بعد آب را روی جوانه‌ها اسپری کنید. سه چهار بار در روز کافی است به حدی که دانه‌ها نه خشک باشد و نه آب زیادی در ظرف جمع شود.این روند را ادامه دهید تا سبزه ماش به ارتفاع مورد نظرتان برسد. میزان رشد سبزه‌ها به گرمی و سردی محل نگهداری آن‌ها بستگی دارد. اگر رشد آن زیاد است، آن را به مکانی خنک‌تر و یا بالعکس به مکانی گرمتر منتقل کنید.چند نکته درباره تهیه سبزه ماش:اگر از دستمال پارچه‌ای استفاده میکنید بهتر است دستمال نخی و کاملا نو (مصرف نشده )باشد ،در غیر این صورت میکروب ها سریع در ان رشد کرده و سبزه کپک خواهد زد.بهتر است ظرف سبزه را پشت پنجره آشپزخانه نگه دارید تا کمی هم ازنور آفتاب استفاده کند.سبزه گندم کاملا صاف است و می‌توان نوک سبزه را با قیچی مرتب کرد و در صورتی که بیش از حد بلند شوند، آن‌ها را کوتاه کرد اما در مورد سبزه عدس و سبزه ماش این طور نیست و در صورتی که نوک سبزه‌ها را کوتاه کنید یه ظرف پر از ساقه نازک خواهید داشت که زیبایی ندارد.هر قدر قطر بستر کمتر باشد عمر سبزه بیشتر می شود.آبی که در طی مراحل کشت سبزه عید استفاده می‌کنید باید آب ولرم باشد.اگر در محیط گرم و خشک زندگی می‌کنید، تا مرحله‌ای که جوانه‌ها هنوز به یک سانت نرسیده‌اند از پارچه مرطوب استفاده کنید.تصاویری از سبزه ماش:تصاویری از سبزه ماش

تصاویری از سبزه ماش

تصاویری از سبزه ماش

تصاویری از سبزه ماش

تصاویری از سبزه ماش

تصاویری از سبزه ماش

مطالب متنوع دیگربیوگرافی جلال همتی + تصاویر شخصی اوبیوگرافی جلال همتی + تصاویر شخصی اوطرز تهیه سبز گندم + تصاویر و انواع مدل هاطرز تهیه سبز گندم + تصاویر و انواع مدل هاطرز تهیه سبزه عدس+تصاویرطرز تهیه سبزه عدس+تصاویرطرز تهیه ترش تره اصل گیلانی + فیلم آموزشیطرز تهیه ترش تره اصل گیلانی + فیلم آموزشیفیلمی از شعار خلیج عربی توسط تماشاگرنماها در ورزشگاه آزادی + دانلود فیلمفیلمی از شعار خلیج عربی توسط تماشاگرنماها در ورزشگاه آزادی + دانلود فیلمدانلود فیلم شوخی جنسی جناب خان در خندوانهدانلود فیلم شوخی جنسی جناب خان در خندوانهعکس جدید عمو پورنگ در حرم امام رضا !! + عکس جدیدعکس جدید عمو پورنگ در حرم امام رضا !! + عکس جدیدخاصیت های جوز هندیخاصیت های جوز هندیعکس جدید مستربین ایران حمید ماهی صفت در تولد دخترش !!! + عکسعکس جدید مستربین ایران حمید ماهی صفت در تولد دخترش !!! + عکسآموزش تصویری پیامرسان گوگل الو، راهنمای دانلود و نصب + ترفندهاآموزش تصویری پیامرسان گوگل الو، راهنمای دانلود و نصب + ترفندها

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار