تبلیغات

چگونه از حیوانات خانگی خود مراقبت کنیم

در این بخش از اخبار وب سایت تفریحی یک دوست قصد داریم تا شما را با نحوه با نحوه مراقبت از حیوانات خانگی آشنا کنیم. نگهداری صحیح باعث آرامش بیشتر این موجودات و دردسر کمتر شما خواهد شد، زمانی که یاد گرفتیم که چگونه از حیوانات خانگی خود مراقبت کنیم می توانیم از بودن و داشتن این حیوانات لذت ببریم. نکته ای که باید به آن توجه کرد آگاهی از خلق و خوی این حیوانات است.

نگهداری حیوانات خانگی نیازمند فرهنگ و آموزش درستی است که باید با آن آشنا بود، نگهداری اشتباه از این حیوانات می تواند برای این موجودات دوست داشتنی و یا حتی افرادی که از آنها نگهداری می کنند خطرناک باشد. رسیدگی از این حیوانات شامل تمامی نگهداری، مراقب و بهداشت و بسیاری از اقدامات می شود.در ادامه با دکتر پت همراه باشید تا در مورد مطالب ضروری برای نگهداری حیوانات خانگی برای شما همراهان بیشتر بگوییم.

چگونه از حیوانات خانگی خود مراقبت کنیم

بهداشت

حیواناتی که به همراه انسان ها زندگی می کنند احتیاج به مراقبت های بهداشتی و نظافتی زیادی حتی بیشتر از انسان ها دارند، بر خلاف تصور بسیاری از مردم که فکر می کنند این حیوانات هستند که باعث بیماری ما می شوند.

نکته ای که وجود دارد این حیوانات خود را در معرض بسیاری از وسایل قرار می دهند،آنها هر جا که رها شوند با پرسه زدن تقریباً با همه اشیائی که در اطراف خود بیابند تماس پیدا می کنند، باید از آن ها مراقبت های ویژه ای نمود تا از آلودگی های احتمالی که پیدا می کنند تمیز گردند، بهتر است محیطی پاکیزه را در اختیار این موجودات قرار دهیم. وسایل استاندارد و مناسبی برای تمیز کردن حیوانات خانگی وجود دارد که می توان از آنها استفاده کرد.

چگونه از حیوانات خانگی خود مراقبت کنیم
نکته دیگری که باید به آن توجه کرد این است که شستشوی دائم و روزانه لازم نیست، مگر آن که پوست و پوشش حیوانات کثیف شده باشد.در شرایط درمانی این حیوانات نیازمند استحمام هستند اما همانطور که گفته شد شستشوی زیاد سبب بروز مشکلات پوستی در این موجودات می شود.

شرایط نگهداری

قبل از نگهداری و سرپرستی از این موجودات بهتر است در مورد شرایط جسمی و ذاتی این حیوانات مطالعه کنید تا بتوانید شرایط این موجودات و نیازها ی آن ها را بهتر درک کنید. حیوان خانگی را در دمای مناسب نگهداری کنید و از قرار دادن در شرایط غیر طبیعی که می تواند به آن ها آسیب رساند پرهیز کنید.

با توجه به جثه و نوع حیوان خانگی خود می توانید باید محلی مناسب برای خواب و استراحت این حیوان تهیه کنید تا بتواند در آن با آراش بیشتری استراحت کند. برای مثال برای سگ ها جای مناسب برای خواب کنج دیوار می باشد به طوری که جای استراحت در محل تلاقی دو دیوار قرار گرفته است. یکی از بهترین کارهایی که می توانید انجام دهید این است که به فرزندان خود اجازه دهید به حیوانات خانگی غذا دهند. به آنها یاد دهید مقدار مناسب آب و غذای سگ لازم که باید روزانه به آنها بدهند چه قدر است، این کار باعث می شود تا حیوانات احساس بهتری را تجربه کنند و از طرفی به فرزندان خود یاد می دهید تا بتوانند چگونه از موجودات ضعیف تر خود مراقبت کنند و به دیگران و موجودات عشق بورزند.

چگونه از حیوانات خانگی خود مراقبت کنیم

در ادامه یکی از نژادهای معروف سگ ها را برای شما معرفی می کنیم. این نژاد دارای ویژگی های بسیار منحصر به فردی است.

هاسکی

سگ هاسکی از زیبا ترین نژادهای در بین سگ ها است که می توان از آن ها نگهداری کرد، هاسکی در اصل در مناطق شمالی کره زمین مورد استفاده قرار می گرفتند اما امروز به یکی از محبوب ترین سگ های دست آموز شناخته می شود و می توان از آن ها در منازل نگهداری کرد. از نظر شکل ظاهری این نژاد دارای پوشش فشرده، رنگ زیبای چشم ها، سر مثلثی با گوش های ایستاده هستند. رنگ بدنی آن ها از مشکی تا سفید متغییر می باشد و نسبت های مختلفی دارد.

چگونه از حیوانات خانگی خود مراقبت کنیم

سگ هاسکی بسیار باهوش می باشد و می توان از سن پایین آموزش های لازم را به آن ها داد، از ویژگی های دیگر این سگ می توان به اجتماعی و انرژی بالای آن ها اشاره کرد اما باید گفت هاسکی بسیار فرمان بردار هستند و به خوبی با کودکان رابطه برقرار کنند.هاسگی ها را نمی توان به عنوان نگهبان استفاده کرد زیرا برای این کار اصلا مناسب نیستند.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار