تبلیغات

چرا تلگرام فیلتر شد؟

کد خبر: 227866تاریخ انتشار : ۱۹:۲۷:۴۲ - دوشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۷

چرا تلگرام فیلتر شد؟ | آملی‌لاریجانی: هزاران شکایت شده‌ بود | مسدود سازی این تلگرام برای احقاق حقوق مردم است، نه تضییع حقوق …

www.dustaan.com چرا تلگرام فیلتر شد؟

رئیس قوه قضاییه با تاکید بر ضرورت حفظ انسجام و وحدت هرچه بیشتر در کشور بویژه در مقطعی که دشمن تلاش دارد با تشدید فشار‌ها در جامعه التهاب ایجاد کند، ضمن ارائه برخی توضیحات حقوقی پیرامون دستور قضایی مبنی بر مسدود سازی پیام رسان تلگرام از همه مسئولان در رده‌های مختلف خواست که از طرح برخی مطالب حاشیه‌ای پرهیز کنند.

ورود به موضوع تلگرام از وظایف ذاتی قوه قضاییه است و استدلال‌های مربوط به آن نیز در دستور صادر شده اخیر به سمع و نظر همه رسیده است، در خصوص تلگرام و برخی پیام رسان‌های دیگر هزاران شکایت از ناحیه افراد مختلف که حقوقشان از طریق این بستر مورد تعدی قرار گرفته بود مطرح شد و مشاهده کردیم که این پیام رسان تبدیل به بستری امن برای مجرمین شده است.

از طریق دستگاه‌های مسئول با مسئولان تلگرام ارتباط برقرار شد و از آنان خواستند که در شناسایی و معرفی مجرمین کمک کنند، اما هیچ همکاری در این زمینه نداشتند.

اینکه یک پیام رسان تبدیل به بستری امن برای اقدامات مجرمانه شود و افراد بتوانند با نقاب و بدون هراس از شناسایی شدن دست به هر اقدام مجرمانه‌ای از جرایم مالی نظیر کلاهبرداری گرفته تا جرایم علیه حیثیت اشخاص و اقدامات تروریستی بزنند به هیچ عنوان برای هیچ کشوری قابل قبول نیست.

آیا عقل و منطق می‌پذیرد که یک نفر ضمن ارائه برخی خدمات در یک فضای فیزیکی و واقعی، آن محل را بستری امن برای مجرمان کند؟ فضای مجازی نیز دقیقاً همین وضعیت را دارد.

علاوه بر شکایاتی که اعلام شده است، مطمئناً تعداد بسیار زیادی از افراد نیز با این گمان که اساساً شکایت فایده‌ای ندارد، زیرا نمی‌توان به مجرم دسترسی داشت از طرح شکایت منصرف شده اند. زیرا جرایم در این فضا با چهره نقاب‌دار ارتکاب می‌یابد.

همگان شاهد بودند که چگونه از این طریق در دی ماه سال گذشته افراد به اقدام علیه امنیت کشور تحریک می‌شدند. در حمله داعش به مجلس نیز مراجع مختلف تایید کردند که از این بستر برای هماهنگی عملیات تروریستی استفاده شده بود. با وجود این موارد باید دنبال چه دلیل دیگری باشیم تا بتوانیم دستور مسدود سازی چنین بستری را صادر کنیم؟/ روابط عمومی قوه قضاییه

0

پربیننده ترین مطالب روز

www.dustaan.com چرا تلگرام فیلتر شد؟ فیلم/ درگیری شدید لفظی سام درخشانی و نرگس محمدی در برزیل www.dustaan.com چرا تلگرام فیلتر شد؟ فاسدترین زن دنیا دستگیر شد! +عکس www.dustaan.com چرا تلگرام فیلتر شد؟ پسر 12 ساله رشتی عاشق دختری 34 ساله شد! www.dustaan.com چرا تلگرام فیلتر شد؟ فیلم تجاوز وحشیانه داعش به دو خواهر اهل سنت عراقی www.dustaan.com چرا تلگرام فیلتر شد؟ تیپ دیدنی سارا و نیکا در مراسم اکران خصوصی یک فیلم +تصاویر www.dustaan.com چرا تلگرام فیلتر شد؟ پیشنهاد وسوسه کننده یک زن به پسر جوان + عکس www.dustaan.com چرا تلگرام فیلتر شد؟ بلایی که در غسالخانه بر سر جنازه زنی آمد! www.dustaan.com چرا تلگرام فیلتر شد؟ تصاویری جالب و دیدنی از بازیگران ایرانی در اینستاگرام «673» www.dustaan.com چرا تلگرام فیلتر شد؟ این دختر به خاطر زیبایی بیش از حدش، گدایی می کند! +تصاویر www.dustaan.com چرا تلگرام فیلتر شد؟ انفجار شدید دیشب در قائمشهر مازندران +فیلم www.dustaan.com چرا تلگرام فیلتر شد؟ برای ثبت‌ نام طرح ترافیک ۹۷ کلیک کنید www.dustaan.com چرا تلگرام فیلتر شد؟ تصاویری جالب و دیدنی از بازیگران ایرانی در اینستاگرام «678»

مطالب مشابه

دستور قضایی مسدود سازی تلگرام صادر شددستور قضایی مسدود سازی تلگرام صادر شداقدام دولت علیه استیکرهای مبتذل در تلگراماقدام دولت علیه استیکرهای مبتذل در تلگرامکدام کشورها کرکره تلگرام را پایین کشیدند؟کدام کشورها کرکره تلگرام را پایین کشیدند؟تلگرام رفع فیلتر شد؟ / دسترسی به تلگرام بدون فیلترشکن ممکن شدتلگرام رفع فیلتر شد؟ / دسترسی به تلگرام بدون…وی‌ چت بعد از 4 سال رفع فیلتر شد/ احتمال جایگزینی به جای تلگراموی‌ چت بعد از 4 سال رفع فیلتر شد/ احتمال جایگزینی به…آموزش انتقال اطلاعات از تلگرام به سروش +عکسآموزش انتقال اطلاعات از تلگرام به سروش +عکسواکنش به پیام اینستاگرامی رئیس‌ جمهور علیه فیلتر تلگرامواکنش به پیام اینستاگرامی رئیس‌ جمهور علیه فیلتر تلگرامنماینده تهران: فیلترینگ تلگرام تصویب‌ شده است، اما عملیاتی نمی‌شودنماینده تهران: فیلترینگ تلگرام تصویب‌ شده است، اما…توقف فعالیت KHAMENEI.IR در تلگرامتوقف فعالیت KHAMENEI.IR در تلگرام

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار