تبلیغات

ژست‌هایی که بی‌کلاس تان می‌کند

برترین ها - ترجمه از هدی بانکی: خیلی پیش از آنکه لوازم آرایشی و پوشاک اختراع شود یا حتی قبل از اینکه آدمها یاد بگیرند از زبان خود برای حرف زدن استفاده کنند، زبان بدن یا همان Body language وجود داشت. به همین دلیل است که این روش ارتباطی غریزی، عاملی مهم و اساسی است که در درک و دریافت آدمها از همدیگر اثر می‌گذارد. حتما قبول دارید که تقریبا همه‌ی ما به دنبال راههایی برای جذب بیشتر دیگران هستیم. پس مطلب زیر را بخوانید تا بدانید چه ژست‌ها و حالت‌هایی از بدن را نباید به کار ببرید تا همچنان جذاب بمانید!

با یک دست، دست دیگرتان را پشت‌تان نگیرید

وقتی پشت‌تان، دست دیگرتان را می‌گیرید یک سیگنال قوی منفی به دیگران ارسال می‌کنید. چون ما معمولا زمانی این حالت را به خود می‌گیریم که حال و حوصله نداریم یا عصبانی هستیم. هر چه قسمت بالاتری از بازوی‌تان را بگیرید، دیگران شما را ناراضی‌تر خواهند دید.

حالت‌هایی از بدن که جذابیت‌تان را کم می‌کند


مچ‌پاهای‌تان را ضربدری نکنید

مچ‌های ضربدری نشان می‌دهند خودمان هم چیزهایی را که می‌گوییم کاملا قبول نداریم. اگر در این حالت دست‌های‌تان را هم در جیب‌تان بکنید، مطمئن باشید که هیچکس توجهی به حرف‌های‌تان نخواهد کرد. وقتی دست‌ها را در جیب‌تان پنهان می‌کنید معمولا می‌خواهید اضطراب‌تان را پنهان کنید. این ژست در واقع معنی‌های زیادی دارد که لازم است تفسیر شوند اما در بیشتر موارد فقط وقتی که اضطراب داریم این حالت را به خود می‌گیریم.

حالت‌هایی از بدن که جذابیت‌تان را کم می‌کند


دست‌های‌تان را در هم قفل نکنید

دست‌های بهم فشرده و گره خورده چیزی شبیه ضربدری کردن بازوها روی سینه هستند و این معنی را می‌دهند که، می‌خواهم خودم را از شما دور کنم، من اینجا نیستم و این هیچ ربطی به شما ندارد. پیام درستی به دیگران نمی‌فرستیم درست است؟!

حالت‌هایی از بدن که جذابیت‌تان را کم می‌کند


دست‌های‌تان را در حالتی که بالا نگه داشته‌اید در هم قفل نکنید

نگه داشتن دست‌ها در این حالت، مدل دیگری از ژست قبلی است اما بدتر! هر چه دست‌ها را بالاتر بگیرید، یعنی بیشتر می‌خواهید پشت دست‌های‌تان پنهان شوید.

حالت‌هایی از بدن که جذابیت‌تان را کم می‌کند


قوز نکنید

این وضعیت نادرست بدن نه تنها برای سلامتی‌تان مضر است بلکه نشان می‌دهد عاجز و ناتوانید، خجالتی هستید و از زندگی‌تان راضی نیستید. کمرتان را صاف کنید و وقتی راه می‌روید قدم‌های‌تان را درست بردارید. این نکات کمک‌تان می‌کنند ظاهرتان را بهتر کنید، حتی بیشتر از یک لباس شیک و جدید!

حالت‌هایی از بدن که جذابیت‌تان را کم می‌کند


یک وری لبخند نزنید

برای خیلی‌ها لبخند یک وری عادت شده است و این اصلا خوب نیست زیرا دیگران آن را طعنه و ریشخند تلقی می‌کنند. تمرین کنید که عمیق و باز لبخند بزنید تا ببینید چقدر دوستان بیشتری جذب می‌کنید.

حالت‌هایی از بدن که جذابیت‌تان را کم می‌کند


با دست‌تان به سمت کسی که با او حرف می‌زنید اشاره نکنید

تعداد افرادی که این علامت را تشخیص می‌دهند زیاد نیست اما شما باید حواس‌تان باشد! اگر پشت میزی نشسته‌اید و با کسی حرف می‌زنید، دست‌تان را جوری قرار ندهید که انگار به سمت فرد مقابل اشاره می‌کنید. کسی که با او در حال گفتگو هستید با این حالت شما ممکن است اینطور تعبیر کند: «لطفا دیگر حرف نزن!». این ژست قطعا از شما یک همصحبت خوب نمی‌سازد! البته این قانون شامل شرایطی نمی‌شود که می‌خواهید دست طرف مقابل را بگیرید.

حالت‌هایی از بدن که جذابیت‌تان را کم می‌کند


دست به کمر نایستید

این حالت تا حدودی تهاجمی است و گاهی چنین وضعیتی به بدن خود می‌دهیم فقط به این دلیل که نمی‌دانیم دست‌های‌مان را کجا بگذاریم! پیامی که با این ژست می‌فرستید این است: «خب، چه می‌خواهی بگویی؟! به هر حال من با تو مخالفم!» با این حالت اصلا به نظر نمی‌رسد که قصد دارید گفتگوی دوستانه‌ای راه بیندازید یا به کسی اعتماد کنید.

حالت‌هایی از بدن که جذابیت‌تان را کم می‌کند


با انگشت شست‌تان اشاره نکنید

همه‌ی ما با این حرکت آشناییم و شاید زیاد هم دیده‌ایم: کسی با انگشت شست خود به جایی پشت سرش اشاره می‌کند. این حرکت معمولا می‌تواند علامتی از بی‌احترامی تلقی شود. انگار می‌گویید: «بله می‌دانم می‌دانم!» و ظاهرا اهمیتی به موضوع نمی‌دهید.

حالت‌هایی از بدن که جذابیت‌تان را کم می‌کند


مشت‌های‌تان را گره نکنید

این حالت دست نشاندهنده‌ی تنش و ترس است. مشت‌تان را هر چه بالاتر بگیرید، میزان تنش‌تان بیشتر است. انگار آماده‌‌اید به کسی مشت بزنید یا از خودتان دفاع کنید و اطرافیان‌تان این را حس خواهند کرد. به همین دلیل است افرادی که معمولا دست‌های‌شان چنین حالتی دارند معمولا طی مذاکرات کاری و تجاری کمتر موفق به عقد قرارداد می‌شوند.

حالت‌هایی از بدن که جذابیت‌تان را کم می‌کند


دست‌تان را جلوی دهان‌تان گیرید

شما نباید هنگام حرف زدن با دست جلوی دهان خود را بگیرید، زیرا کسی که دارید با او گفتگو می‌کنید ممکن است فکر کند چیزی را از او پنهان می‌کنید. ضمنا معمولا ما به طور ناخودآگاه وقتی می‌خواهیم دروغی بگوییم این کار را می‌کنیم و خیلی‌ها این را به خوبی می‌دانند. همچنین وقتی دهان‌تان را پنهان می‌کنید ممکن است طرف مقابل به سختی بفهمد چه می‌گویید.

حالت‌هایی از بدن که جذابیت‌تان را کم می‌کند


انگشت‌تان را سمت کسی نگیرید

ما معمولا از این ژست زمانی استفاده می‌کنیم که می‌خواهیم کسی را متقاعد یا کنترل کنیم اما تاثیر این حرکت برعکس است، زیرا بیشتر افراد دوست ندارند مورد نصیحت یا بازخواست قرار بگیرند.
به طور کلی رمز و راز کاریزما نسبتا ساده است: هر چه وضعیت بدنی‌تان راحت‌تر و ساده‌تر باشد، راحت‌تر خواهید توانست تاثیر خوبی روی دیگران بگذارید.

شانه‌های‌تان را باز نگه دارید و کف دست‌های‌تان معلوم باشد تا دیگران بیشتر جذب شما شوند. با ژست درست بدن متوجه خواهید شد اعتماد بنفس بیشتری پیدا می‌کنید زیرا شیوه‌ی رفتار و حرکات ما بر احساس‌مان نیز اثر می‌گذارد.

حالت‌هایی از بدن که جذابیت‌تان را کم می‌کند

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار