تبلیغات

ماسک گل سرخ یا گل محمدی و روش تهیه این ماسک شگفت انگیز

فواید ماسک گل سرخ یا ماسک گل محمدی

گل سرخ که آن را به گل محمدی نیز می شناسند دارای مقدار زیادی از تانن ها، آنتی اکسیدان ها و انواع ویتامین A، B3، C، D و E  است و در نتیجه برای زیبایی پوست بسیار موثر می باشد. از گلبرگ های گل سرخ، گلاب و روغن عالی تهیه می شود. گلاب، مایعی به رنگ سفید می باشد که عطر و طعمی عالی دارد و آرامبخش است .

مواد موجود در ماسک گل سرخ، افتادگی پوست را درمان کرده و موجب طراوت و نشاط پوست می گردد. ماسک گل محمدی توانایی برطرف کردن جوش ها و سایر اختلالات پوستی را نیز دارد . حتی خود این گل و ریحان برای درمان آلزایمر استفاده می شود. همچنین مواد فعال کننده موجود در عسل در ماسک گل سرخ یا ماسک گل محمدی موجب ترمیم و تجدید سلول های پوستی می گردد .

بیشتر بدانید: ماسک صورت قهوه و روش تهیه آن با استفاده از ترکیبات کاکائو

روش تهیه ماسک گل سرخ

ماسک گل سرخ یا ماسک گل محمدی

برای تهیه ماسک گل سرخ به 30 سی سی آب مقطر، 30 گرم غنچه های گل سرخ خشک یا تازه، 30 گرم جو پرک آسیاب شده و 30 گرم عسل نیاز دارید. جهت تهیه ماسک گل سرخ یا ماسک گل محمدی، در مرحله اول باید آب مقطر در حال جوشیدن را بر روی ۳۰ گرم از غنچه های گل سرخ خشک یا تازه ریخته و سپس اجازه دهید حدود 10 دقیقه بماند. در مرحله بعدی این ترکیب را از صافی ریزی عبور داده و درنهایت گل ها را از آن جدا نمایید.

در مرحله بعد با چاقوی تیزی آن ها را به خوبی خرد کنید و مجددا گل ها را به آب مقطر بازگردانید و آن را کمی گرم کنید. پس از انجام این مراحل باید جو پرک آسیاب شده و 30 گرم عسل را به مواد قبلی اضافه نمایید. حال ترکیب به دست آمده را به خوبی با دست ورز دهید تا شبیه خمیر گردد.

همراهان مجله ی زیگیل، جهت استفاده از این ماسک، پوست گردن، سینه و صورت خود را به خوبی تمیز کرده و بشویید. سپس کمی از این ماسک را بر روی نواحی مورد نظر بمالید. توجه داشته باشید که این ماسک نباید به دور چشم مالیده شود. بعد از مدتی می توانید صورت خود را بشویید. سعی کنید این کار را چندین بار امتحان کنید تا کم کم متوجه آثار حاصل از آن گردید .

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار