تبلیغات

آسوده خاطر عاشق شوید!

همه ما نیاز به کسی داریم که به نقل از عاشقان در مواقع سختی، سر بر شانه اش بگذاریم و بگرییم؛ ولی گاهی کار به جایی می‌رسد که باید سر به دیوار بکوبیم و از دست همان کس زار زار بگرییم!

آسوده خاطر عاشق شوید!

مشکل کجاست؟

پاسخ مشخص است: نفهمیدن رفتار‌های طرف مقابلمان.
گره‌ای که نهایتا به این جمله ختم می‌شود: ما تفاهم نداریم، پس تمامش کنیم!

آسوده خاطر عاشق شوید!

یکی از دوستانم تعریف می‌کرد که موقع حرف زدن با شریک عاطفی اش تا جای ممکن از برقراری ارتباط چشمی با او خودداری می‌کند؛ چرا که او موقع حرف زدن با صراحت و قاطعیت خاصی در چشم هایش زل می‌زند و او را می‌ترساند!

همکاری داشتم که از شروع یک رابطه عاطفی با شخصی که به او معرفی کرده بودند سر باز می‌زد؛ آن هم فقط به یک دلیل، می‌گفت: این آدم زیادی بی خیال و سرخوش است!

مدل شخصیت شناسی دیسک، با تحلیلی که از تیپ‌های مختلف شخصیتی ارائه می‌دهد، رفتار‌های بعضا عجیب شریک عاطفی مان را برای ما توضیح می‌دهد.

تشخیص شخصیت شریک عاطفی با استفاده از شخصیت شناسی دیسک

شریک عاطفی شما با تیپ شخصیتی سلطه گرا (D)، هنگام صحبت کردن با قاطعیت در چشمان شما زل می‌زند و حتی انگشت اشاره اش را به سمت تان نشانه می‌گیرد!

این بخشی از رفتار غریزی اوست که به خاطر شخصیت و نیازش به قدرت از او سر می‌زند و بدین معنی نیست که قصد دارد به شما تحکم کند و یا دستور بدهد!

با بیان نتایج مشترک و البته تمرکز بر راه حل مشکل تان با او صحبت کنید و از او بخواهید کنترل بیشتری بر رفتارهایش داشته باشد.

اگر شریک عاطفی شما با تیپ شخصیتی اجتماعی (I)، مدتی است که دست از پرحرفی برداشته، مثل سابق فرد خوش بینی نیست، کمتر شوخی می‌کند و کمتر در اجتماعات شرکت می‌کند و یا برای گردش و تفریح بی میلی نشان می‌دهد، به این معنی نیست که دیگر عاشق شما نیست و یا شما را مثل سابق دوست ندارد.

شک نکنید که او تحت فشار است و با یک مشکل جدی مواجه شده!

با بیان نقاط قوت و خلاقیتش او را آرام کنید و از او فاصله نگیرید.

اگر شریک عاطفی شما کم حرف است، بیشتر گوش می‌کند تا حرف بزند و تلاش می‌کند تا مراقب شما باشد، فکر نکنید که قصد دارد شما را محدود کند؛ بلکه او یک شخصیت ثبات گرا (S) است، محافظه کار و صلح طلب.

او را به این درک برسانید که از توجه و حمایتش لذت می‌برید و هنگام تصمیم گیری به او بگویید که قصد ندارید آرامش ارتباط را از بین ببرید و به امنیت او آسیب برسانید.

اگر شریک عاطفی شما محتاطانه پول خرج می‌کند و موقع خرید، یک محصول را هزار بار زیر و رو می‌کند و یا بیش از حد ایراد می‌گیرد فکر نکنید که خسیس است و یا قصد تحقیر دیگران را دارد. شما با یک فرد تیپ تحلیل گرا (C) در ارتباط هستید که به استاندارد‌ها اهمیت می‌دهد و بسیار دقیق است.

با رعایت ادب و با ارائه منطق و جزئیات با او صحبت کنید و در برابر انتقادات او مقابله به مثل نکنید و با خونسردی گفتگو را ادامه بدهید.

با شناخت مدل شخصیت شناسی دیسک، بسیاری از سوء تفاهم‌های ما با شریک عاطفی مان حل می‌شود.
یادمان باشد رفتار افراد در غالب مواقع به صورت غیر طبیعی و غیر عمدی اتفاق می‌افتد!

بهتر است به جای متهم کردن دیگران و تصمیم گیری سریع درباره آنها، دانش مان را بالا ببریم تا روابط عاطفی طولانی تر، صمیمانه‌تر و مستحکم تری را تجربه کنیم.

آسوده خاطر عاشق شوید!

مطلبی که خوندی کافی نبود!
دوست داری یک رابطه عالی داشته باشی؟ پس اینجا کلیک کن...
https://goo.gl/Q2aKsG

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

 • متن تبریک ولادت رسول اکرم

  مجموعه‌ای از متن تبریک ولادت رسول اکرم (ص) و پیام تبریک میلاد حضرت محمد (ص) گردآوری شده است که می‌توانید با کمک آنها این عید باشکوه و...

 • عکس های زیبا از پشت صحنه سریال حوالی پاییز

  کد خبر: 278815 تاریخ انتشار : ۱۰:۰۰:۲۲ - دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷ حوالی پاییز نام یک مجموعه تلویزیونی ایرانی به...

 • چهره بی همتای موسیقی، سید خلیل عالی نژاد

  استاد سید خلیل عالی نژاد چهره بی ادعا و بی همتای تاریخ معاصر ایران در زمینه عرفان، سلوک، شناخت موسیقی غنی ایرانی و تنبور نوازی است که با صدایی...

 • پیام تبریک ولادت حضرت رسول

  مجموعه‌ای از پیام تبریک ولادت حضرت رسول (ص) و پیام تبریک میلاد حضرت محمد (ص) گردآوری شده است که می‌توانید با کمک آنها این عید باشکوه و...

 • 10 راه ساده برای تقویت مغز

  کد خبر: 278821 تاریخ انتشار : ۱۰:۱۵:۲۸ - دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷  در اینفوگرافیک زیر با ۱۰ راه ساده برای تقویت...

 • راهنمای شیک پوشی در پاییز

  پائیز فصل رنگ برگ‌های خشک زرد و نارنجی است . فصل ثابت نبودن دمای هوا، فصل بارش باران، و فصل خیس شدن . به همین دلیل، خیلی مهم است چه پوششی...

 • فیبروز ابرو - شیرین نوبری

  تمام انسان‌ها زیبایی را دوست دارند و همیشه به دنبال راه‌های مختلف برای زیباتر شدن هستند. تاتو از زمان‌های گذشته برای قبایل حکم زیبایی و...

 • کارن خاچانف، غول جدید دنیای تنیس

  برترین ها: به نظر بعضی کارشناس‌ها، کارِن خاچانُف، می‌تواند همان غولِ چراغِ جادویی باشد که مدتهاست منتظرش هستند. غولی که بیاید و بازی تاج و تخت...

 • حیوانات دنیا را چگونه می بینند؟

  وبسایت بدونیم - مریم اسدی: همه میگن حیوانات خیلی بهتر از ما آدم ها دنیا رو می بینن. اما آیا واقعیت داره؟ دید حیوانات خیلی کامل تر و دقیق تر از ما...

 • حضور محمدرضا گلزار در سریال “دل” منتفی شد +عکس

  کد خبر: 278792 تاریخ انتشار : ۹:۳۰:۰۸ - دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷ منوچهر هادى از قطع همکارى محمدرضا گلزار از حضور...