تبلیغات

فیلتر شدن سرویس های گردشگری رسپینا 24، سپهر 360، اسنپ تریپ و مستربلیط

فیلتر شدن سرویس‌های گردشگری رسپینا 24، سپهر 360، اسنپ تریپ و مستربلیط به گزارش اولی ها: از شب گذشته سرویس های گردشگری رسپینا 24، سپهر 360، اسنپ تریپ و مستربلیط فیلتر شده اند و دسترسی به این چهار سرویس بزرگ حوزه مسافرتی و گردشگری کشور غیرممکن شده است.

فیلتر شدن سرویس های گردشگری

فیلتر شدن سرویس های گردشگری

می‌توان از استارتاپ‌های حوزه‌ی گردشگری و مسافرتی، از موفق‌ترین نمونه‌های موجود در بین کسب‌و‌کارهای نوپا کشور یاد کرد. این استارتاپ‌ها با تامین بلیط، لیست تور‌های مسافرتی و رزرو آنلاین هتل برای کاربران، تمامی نیاز‌های آن‌ها را در راستای سفری راحت تامین می‌کنند.

اما به‌تازگی چهار عدد از بزرگترین نام‌های حوزه‌ی خرید بلیط و رزرو هتل بدون هیچ اخطار و اعلام قبلی، فیلتر شده‌اند. اسنپ‌تریپ به‌عنوان یکی از زیرمجموعه‌های گروه اینترنتی ایران، شامل فیلترینگ شده و کاربران در حال حاضر امکان بهره‌بردن از امکانات این سرویس را ندارند. اسنپ‌تریپ یکی از استارتاپ‌های موفق در حوزه فروش خدمات گردشگری از جمله هتل و پرواز است و طی سه سال اخیر توانسته به بیش از ۱۳۰ هزار مسافر خدمت‌رسانی کند.

سرویس خرید بلیط هواپیما مستر بلیط و سپهر ۳۶۰ و وب‌سایت رزرو هتل، خرید بلیط و تور مسافرتی رسپینا ۲۴، دیگر استارتاپ‌هایی هستند که به‌تازگی فیلتر شده و دسترسی به آن‌ها ممکن نیست. تمامی این اقدامات زمانی رخ داده است که به‌گفته‌ی محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، دولت تمام تلاش خود را در راستای حذف موانع پیشرفت استارتاپ‌ها به‌کار گرفته است.

هنوز جزئیاتی از دلیل فیلترینگ سرویس‌های مذکور در دست نیست. زومیت را دنبال کنید تا به محض انتشار جزئیات این موضوع توسط مقامات رسمی، از آن مطلع شوید.

به روزرسانی: در تماس با روابط عمومی اسنپ‌تریپ، اعلام شد که مدیران ارشد این مجموعه در حال بررسی این موضوع هستند. امیرعلی مهاجر، مدیرارشد عملیاتی اسنپ تریپ به زومیت اعلام کرد که تاکنون هیچ اطلاعاتی درباره علی اصلی فیلترینگ به ما اعلام نشده است و در این روز‌های پرتقاضا، نتیجه‌ای جز از دست دادن مشتری و کاهش فروش را برای ما در پی نداشته‌ است. ایشان اشاره کرد که اسنپ تریپ یکی از استارتاپ‌های موفق در حوزه فروش خدمات گردشگری از جمله هتل و پرواز است.

امیرعلی مهاجر گفت: «ما در طول سه سال فعالیت خود در بازار توریسم ایران سعی کرده‌ایم در جهت رشد این صنعت گام برداریم، در شرایطی که تنها سایتی هستیم که امکان پرداخت از طریق ویزا و مستر کارت را برای توریست‌های خارجی فراهم کرده و تا کنون به بیش از هزار توریست خارجی خدمات ارائه کرده‌ایم انتظار داریم که در شرایط کنونی که اقتصاد ایران نیازمند فعالیت‌های مثبت در جهت ارزآوری است، بی جهت متوقف نشویم.»

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار