تبلیغات

تأثیر عجیب موسیقی بر خلق و خوی انسان

تأثیر عجیب موسیقی بر خلق و خوی انسان

 تأثیر عجیب موسیقی بر خلق و خوی انساناختصاصی «تابناک باتو»؛ موسیقی بر بخش های مختلف مغز تأثیر می گذارد و به همین دلیل هم هست که توسط بسیاری ازمتخصصان در درمان بیماران افسرده یا مضطرب استفاده می شود. وزن موسیقی، ریتم موسیقی، گام و اوج موسیقی همه در نواحی ای از مغز مدیریت و پرداخته می شوند که با احساسات و خلق و خو در ارتباط هستند. این نواحی کلیدی عبارتند از: هیپوکامپ، قشر پیشانی و لوب آهیانه.

هیپوکامپ که یکی از ساختار های سیستم لیمبیک است، مسئول تثبیت خاطرات جدید است و همین طور پاسخ های عاطفی نیز ایجاد می کند. از سوی دیگر قشر پیشانی احساسات و ضربه های روحی شدید را مدیریت می کند. این قسمت به انسان کمک می کند که تصمیمات خوب و قابل قبول بگیرد و بنابراین با این کار مانع از بروز رفتارهای نامناسب می شود.

تأثیر عجیب موسیقی بر خلق و خوی انسان

به همین ترتیب لوب آهیانه هم مسئول پردازش و درک اطلاعات بوده و بر جاهای دیگر هم تاثیرگذار است. موسیقی به دلیل توانایی اش در دگرگون ساختن بخش های مختلف مغز در بسیاری از تراپی ها و درمان ها مورد استفاده قرار می گیرد.

آهنگ های تسکین دهنده موجب آزاد شدن هورمون سروتونین که هورمون محرک شادی است می شوند. موسیقی همچنین با دوپامین که یک انتقال دهنده ی عصبی است بدن را فرا می گیرد که این انتقال دهنده موجب پیدا کردن حس خوب می شود. موسیقی همین طور راه را برای آزادسازی نور اپی نفرین که هورمونی شادی آور است هموار می کند.

یک راه عالی برای برطرف کردن تنشی که موجب ناراحتی شما شده این است که به موزیک گوش کنید. آهنگ های تسکین دهنده می توانند به شما کمک کنند که ماهیچه هایتان را ریلکس کرده و نفس کشیدنتان را آرام تر کنید.

موسیقی می تواند در درک شما تأثیرگذار باشد، مطالعاتی که انجام شده نشان داده اند که وقتی افراد به موزیک های پرجنب و جوش تر گوش می دهند، درک مثبت تری از زندگی دارند.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار