تبلیغات

دستگیری دو متهم پرونده حریق عمدی مغازه تاسیساتی در مرزداران

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، از دستگیری دو متهم در پرونده حریق عمدی در یک مغازه تأسیساتی در منطقه مرزداران خبر داد.

به گزارش صبحانه،سرهنگ علی ولیپور گودرزی، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ در توضیح این خبر گفت : در مورخه ۰۲/۰۶/۱۳۹۷ وقوع یک فقره آتش سوزی در یک مغازه تأسیساتی به ایستگاه آتش نشانی منطقه ۱۰ و کلانتری ۱۳۹ مرزداران اعلام شد. با حضور مأمورین در محل و پایان عملیات اطفای حریق، تیم کارشناسی سازمان آتش نشانی با حضور در محل آتش سوزی اعلام کرد که آتش سوزی عمدی بوده است؛ لذا پرونده مقدماتی با موضوع "حریق عمـدی" در کلانتری ۱۳۹ مرزداران تشکیل و جهت ادامه رسیدگی در اختیار اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

شکار تصویر لحظه آتش زدن مغازه

کارآگاهان اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ با حضور در محل آتش سوزی به بررسی تصاویر بدست آمده از دوربین های مداربسته محدوده آتش سوزی پرداختند؛ در بررسی تصاویر مشخص شد دو سرنشین یک دستگاه خودرو پراید هاچ بک سفید رنگ با صورت های پوشیده ابتدا شیشه های مغازه را تخریب کرده در ادامه با پاشیدن مایع آتش زا به داخل مغازه آنرا به آتش کشیده و به سرعت از محل خارج شدند.

شناسایی و دستگیری متهمین

با بدست آمدن تصاویر دوربین های مداربسته، کارآگاهان به تحقیق از صاحب مغازه پرداخته و در تحقیقات تکمیلی موفق به شناسایی تعدادی از همکاران و بستگان صاحب مغازه شدند که همگی آنها دارای خودروهای پرایدا هاچ بک هستند؛ در شرایطی که صاحب مغازه تأسیساتی به کارآگاهان عنوان کرده بود که با هیچ کس اختلاف شخصی یا مالی ندارد، کارآگاهان اداره شانزدهم موفق به شناسایی یکی از دوستان خانوادگی مالباخته به هویت "جواد . ع" ( ۳۴ ساله ) شدند که تحقیقات پلیسی تماما نشان از مشارکت مستقیم وی در آتش سوزی داشت؛ لذا ضمن هماهنگی با بازپرس شعبه ۱۲ دادسرای ناحیه ۲ تهران، این شخص دستگیر و جهت انجام تحقیقات به اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.

"جواد" در تحقیقات اولیه منکر هرگونه ارتباط خود با آتش سوزی عمدی مغازه مالباخته شد اما در ادامه به ناچار لب به اعتراف گشود و با معرفی یکی از دوستانش به نام علیرضا .ح ( ۳۵ ساله ) صراحتا عنوان داشت که آتش سوزی مغازه توسط هر دو نفر آنها انجام شده است که در ادامه علیرضا نیز در محدوده بازار مولوی دستگیر و به اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد .

سرهنگ کارآگاه علی ولیپور گودرزی، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: متهمین در تحقیقات اولیه صراحتا به آتش زدن مغازه اعتراف کرده اما در خصوص انگیزه اقدام خود تاکنون سکوت کردند و بعضا در تحقیقات جداگانه اظهارات متفاوتی را در این خصوص بیان کردند و تحقیقات از آنها جهت مشخص شدن علت اصلی آتش سوزی در دستور کار کارآگاهان اداره شانزدهم پلیس آگاهی قرار گرفته و تحقیقات از متهمین در مراحل مقدماتی قرار دارد.

منبع:مهر

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار