تبلیغات

تلف شدن ماهی‌ها در ساحل گناوه

رئیس اداره حفاظت محیط زیست گناوه گفت: با توجه به رهاکردن ماهی‌های غیرقابل‌استفاده و فاسدشده توسط صیادان، تعدادی از این ماهیان به ساحل گناوه رسیدند.

به گزارش صبحانه،محمد تولیده در گفت‌وگو با خبرنگار با تائید پیدا شدن تعدادی ماهی در ساحل گناوه اظهار داشت: در حال بررسی ابعاد این موضوع هستیم ولی در ارتباطی که با صیادان محلی داشتیم، مشخص شد که این ماهیان در تور صیادان گرفتار شده و به علت اینکه برخی از صیادان به‌موقع به صید خود نرسیده‌اند، تعدادی از ماهیان قابل مصرف نبوده و توسط صیادان رها شده است که اکنون به ساحل رسیده‌اند.

وی اضافه کرد: بخشی از ماهی‌هایی که صید شده بود قابل مصرف بود و مقداری از آنها که قابل مصرف نبود و فاسد شده بودند در دریا رها شدند که با امواج به ساحل رسیدند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست گناوه با بیان اینکه تلف شدن این ماهیان ربطی به موضوع فاضلاب و ورود فاضلاب به دریا ندارد، تصریح کرد: بیش از ۵۰۰ گونه مختلف آبزی و پرنده داریم و اگر قرار بر آلودگی دریا باشد، باید این گونه‌ها نیز آسیب می‌دیدند.

وی بیان کرد: با توجه به بافت ماهی‌ها که ملاحظه کردیم مشخص بود که روزهای گذشته صید شده و به وسیله جریان باد و آب به کنار ساحل آمده است. حجم ماهی‌های تلف‌شده نیز بسیار کم است.

تولیده با انتقاد از برخی شایعه‌سازی‌ها و بزرگ‌نمایی تلف شدن این ماهیان، افزود: برخی تصاویر منتشر شده با بزرگنمایی بودند و ماهیان کوچکی بودند که در دریا صید و رها شده بودند.

وی افزود: در برخی مواقع صیادان که تور خود را پهن کرده‌اند، به علت پاره‌ای مشکلات شخصی و کاری موفق نمی‌شوند خود را به موقع به محل صید در دریا برسانند و این سبب می‌شود که بخشی از ماهی‌های صیدشده آنان تلف شود و ماهی‌های فاسد را به دریا می‌ریزند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست گناوه خاطرنشان کرد: وضعیت فاضلاب گناوه تحت کنترل است و فاضلاب به دریا ریخته نمی‌شود و فاضلاب به سمت تصفیه‌خانه فاضلاب می‌رود و پس از تصفیه وارد دریا می‌شود و از طریق آزمایشگاه‌های مجهز کنترل می‌شوند.

منبع:مهر

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار