تبلیغات

نخستین جنگل های عمودی آسیا در کشور چین ساخته می شوند

وبسایت روزیاتو - فروغ بیداری: جنگل های عمودی چین که در شهر نانجینگ واقع شده اند، روزانه ۶۰ کیلوگرم اکسیژن تولید می کنند که برای آب و هوای بسیار بد این کشور، یک راهکار بسیار خوب محسوب می شود.  در حال حاضر شاخص آلودگی این شهر ۱۶۷ واحد است که در رده «ناسالم» قراردارد.

این جنگل ها که به «برج های نانجیانگ» شهرت دارند، قرار است مراحل ساختشان در سال ۲۰۱۸ میلادی به پایان برسد و نخستین جنگل های عمودی آسیا به شمار می روند.

طراح این برج ها، یک معمار ایتالیایی به نام «استفانو بوری» است.

گفته می شود ارتفاع این ساختمان ها به ترتیب ۲۰۰ و ۱۱۰ متر است و در بین آن ها بالغ بر یکهزار درخت و حدود ۲۵۰۰ بوته و گیاه از ۲۳ گونه مختلف خودنمایی می کنند.

بلندترین برج شامل واحدهای اداری، موزه، دانشکده معماری و کلوب هایی در پشت بام است. این در حالی است که برج کوچک تر، یک هتل  با ۲۷۴ اتاق است و استخری در پشت بام نیز دارد.

بالکن های اتاق های این برج، چشم انداز زیبایی به جنگل های عمودی دارند.

لازم است اشاره کنیم که این نخستین جنگل عمودی ای نیست که استفانو طراحی نموده. وی پیش از این نیز در میلان در ایتالیا و لوزان در سوییس ساختمان هایی شبیه به این برج ها را ساخته است. به این ترتیب نانجیانگ سومین شهر دنیا است که جنگل های عمودی در آن ساخته می شود.

همچنین این شرکت معماری تصمیم دارد برج های جنگلی مشابهی در چونگ کویینگ، شیجیاژوانگ، لیوژو و شانگهای نیز بسازد.

در این دوره زمانی که هوای آلوده به معضل بسیاری از کلان شهرها تبدیل شده است، ساخت چنین جنگل هایی بسیار کمک کننده به شمار می رود.

برای تماشای عکس های این برج ها در ادامه با ما همراه باشید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار