تبلیغات

تولید ماسک کاهش چین و چروک صورت با فناوری چاپ سه بعدیتولید ماسک کاهش چین و چروک صورت با فناوری چاپ سه بعدی مجموعه: اخبار تکنولوژی اخبار تکنولوژی ,خبرهای تکنولوژی,فناوری چاپ سه بعدی.محققان یک شرکت آرایشی بهداشتی واقع در آمریکا سیستم جدیدی را توسعه دادند که قادر است با استفاده از فناوری چاپ سه بعدی ماسک های منطبق بر نیازها و شکل صورت کاربران تولید کند . این ماسک قادر به کاهش چین و چروک، لایه برداری و کاهش رنگ پریدگی است. 

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری ساینس دیلی، کاربران برای استفاده از این سیستم که MaskiD نام دارد، ابتدا با استفاده گوشی هوشمند یک عکس سلفی از چهره خود تهیه می کنند و سیستم بر اساس این تصویر، نقشه سه بعدی چهره آن ها را ترسیم می کند.

این نقشه دربرگیرنده اطلاعاتی مانند اندازه و شکل دقیق بینی و فاصله دقیق بین اجزای صورت کاربران است. سپس با استفاده از ابزار Skin360 که پیش از این توسط این شرکت آرایشی بهداشتی توسعه یافته و روی لنز گوشی هوشمند نصب می شود، اطلاعات جزئی تر مانند اندازه و عمق چروک های صورت و میزان رطوبت موجود در بخش های مختلف بافت چهره را اندازه گیری می کنند. اطلاعات به دست آمده از این سیستم برای یک سرور ارسال می شود و برای چاپ سه بعدی یک ماسک سفارشی برای صورت کاربر مورد استفاده قرار می گیرد. پس از اتمام کار چاپ و آماده سازی ماسک برای کاربر ارسال می شود.

برای تولید این ماسک سفارشی از اسید هیالورونیک خالص استفاده می شود که موجب حفظ رطوبت پوست می شود. همچنین برای کاهش رنگ پریدگی از ویتامین B3، برای کاهش سرخی رنگ پوست از عصاره بابونه، برای لایه برداری و کاهش چروک ها از گلوکزآمین تثبیت شده و برای شفاف تر شدن پوست از ویتامین C استفاده می شود.

هنوز قیمت نهایی این ماسک های سفارشی مشخص نشده، اما قرار است این ماسک ها در سه ماهه سوم سال جاری میلادی در آمریکا به بازار عرضه شوند.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار