تبلیغات

ساخت شارژر بی سیم با قابلیت انعطاف و برشساخت شارژر بی سیم با قابلیت انعطاف و برش مجموعه: اخبار تکنولوژی اخبار تکنولوژی ,خبرهای تکنولوژی,گوشی های هوشمندمحققان دانشگاه توکیو، سیستم جدیدی را برای شارژ بی سیم تجهیزات الکترونیکی مانند گوشی های هوشمند و ساعت های هوشمند توسعه دادند که انعطاف پذیر و قابل برش است. 

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری ساینس دیلی، این فناوری متشکل از یک صفحه انعطاف پذیر و قابل برش است که توان الکتریکی را به صورت بی سیم به باتری تجهیزات الکترونیکی منتقل می کند و حتی می توان آن را با استفاده از قیچی برش داد تا شکل و اندازه آن با محل استفاده موردنظر کاربر متناسب شود.

این صفحه شارژر، انعطاف پذیر و نازک است و کاربر می تواند آن را خم کرده و در سطوح منحنی مانند سطح داخلی کیف یا لباس از آن بهره بگیرد. به گفته محققان با استفاده از این فناوری می توان سطوح مختلف را به محل شارژ تجهیزات الکترونیکی تبدیل کرد.

در این فناوری مانند سایر فناوری های شارژ بی سیم، از سیم پیچ های رسانا برای ایجاد جریان الکتریکی القایی در سیم پیچ های موجود درون دستگاه الکترونیکی استفاده می شود.

اما طراحی سیم پیچ های درون این صفحه شارژر به گونه ای است که سطح وسیعی را برای شارژ باتری مورد استفاده قرار می دهد و حتی پس از برش به اشکال مختلف، بخش زیادی از سیم های درون آن سالم باقی می ماند و امکان شارژ تجهیزات را در اختیار می گذارد.

در حال حاضر ۴۰۰ میلیمتر مربع از این صفحه شارژر در حدود ۲ تا ۵ وات توان تولید می کند که برای شارژ کردن یک گوشی هوشمند کافی است. اما با بهبود فناوری می توان توان تولیدی این شارژر را افزایش داد.

محققان امیدوارند در آینده نزدیک شاهد تولید مبلمان، اسباب بازی ها، کیف ها و حتی لباس های مجهز به این نوع شارژر انعطاف پذیر باشند.

گزارش کامل این تحقیقات در نشریه Proceedings of the ACM on Interactive, Mobile, Wearable and Ubiquitous Technologies منتشر شده است.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار