تبلیغات

چتربازی که مرگ را به چشم خود دید

چتربازی که مرگ را به چشم خود دید

عکس تزئینی است

چتربازی که مرگ را به چشم خود دید اختصاصی «تابناک باتو» ـ چاد اسمیت، چترباز 27 ساله ای است که فیلم پریدن او از یک صخره این روزها در شبکه های اجتماعی دست به دست می چرخد.

او مرگ را به چشم خود دیده است. اسمیت آنقدر شهامت داشت که بخواهد از یک صخره با ارتفاع 120 متر به پایین بپرد. اما هیچگاه فکرش را نمی کرد که چترش باز نشود. او از نهایت ترسی که تابحال تجربه کرده بود می گوید.
در این اتفاق چهار مهره کمر و نیز لگنش دچار شکستگی شد و گارد ساحلی او را به بیمارستان رساندند.

دوستان وی در حالی که از صحنه پریدن او از صخره فیلم می گرفتند نیز به شدت ترسیده بودند.

فیلمی که دوستان اسمیت از وی هنگام پریدن گرفته بودند؛

او در گزارشی به روزنامه سان گفت: «من مطمئن بودم که پرش موفقیت آمیزی را تجربه خواهم کرد. اما اوضاع آنطوری که می خواستم پیش نرفت و یک اشتباه کافی بود به قیمت جانم تمام شود. من باید چتر پایلوت را به جای اینکه به پایین پرتاب کنم، به بالای سرم پرتاب کردم؛ یعنی این کار را برعکس انجام دادم و وقتی موضوع را فهمیدم که بسیار دیر شده بود.

پریدن از صخره و برخورد با صخره ها فقط سه ثانیه طول می کشد. وقتی پریدم احساس کردم نزدیک است با صورت به زمین برخورد کنم. اما تنها چند صدم ثانیه با زمین فاصله داشتم که چترم باز شد. همین چند صدم ثانیه باعث شد زنده بمانم.»
او که تا به حال 3000 سقوط آزاد و 230 پرش از صخره داشته، به این اندازه بدشانسی نیاورده بود. با همه این تفاسیر، او هنوز هم دلش می خواهد از صخره بپرد؛ هر چند باید چند ماهی را روی صندلی چرخدار سر کند.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار