تبلیغات

اسم های پسرانه ایرانی که با حرف ل شروع می شوند

لیست کامل از نامهای پسرانه فارسی – ایرانی اصیل که با حرف ل شروع می شود همراه با معنی کامل اسم ها را به ترتیب حروف الفبا در ادامه مشاهده خواهید کرد.

اسم های پسرانه ایرانی که با حرف ل شروع می شوند

اسم های پسرانه ایرانی که با حرف ل شروع می شوند

تغییر اسم

در نظرسنجی بین مردم مشخص شده است که درصد قابل توجهی از مردم از نام خود راضی نیستند، با این وجود درصد بسیار کمی از مردم مایل به تغییر نام خود هستند. در واقع با وجود نارضایتی از نام خود، علاقه ای به تغییر آن نشان نمی دهند. با وجود این آمار برخی از افراد مایل به تغییر نام خود هستند و برای این موضوع به ثبت احوال مراجعه می کنند. در این مورد ثبت احوال به دو صورت عمل می کند.

نام هایی که سریعا قابل تغییر اندنامهایی که روند تغییر آنها سخت است.

برخی از نامها با وجود اینکه ظاهر مناسبی دارند معنی خوبی ندارند. برای مثال نام شیما که یکی از نامهای متداول است به معنای زن خالدار است. برخی دیگر از اسم ها که ظاهر عجیب دارند و یا خارجی هستند و موجب تمسخر توسط دیگران می شوند. یکسری از نام‌ها قابل توجه‌اند؛ نام‌های عجیبی که توسط سازمان ثبت احوال در طول این سال‌ها تغییر کرده‌اند. نام‌هایی که یا دارای معنای بدی بوده‌اند یا آنقدر انتخاب آنها به عنوان اسم عجیب بوده است که صاحبانشان را دچار مشکل می‌کرده است در این موارد سازمان ثبت احوال لیستی از ۳۷۳۷ نام پسرانه و ۳۸۱۲ نام دخترانه ارائه داده است که هر شخصی نامش در آن باشد بلافاصله به اسم مناسب، قابل تغییر است.

چند مورد از نامهای عجیب که طی چند سال اخیر در سازمان ثبت احوال برای تغییر آنها مراجعه شده است. یاسمین خان که نام مردی در میانه است و معلوم نیست نام زنانه است یا مردانه؛ یا خانمی در آبادان که نامش آمریکاست! ساس، نام مردی در شیراز است و گیلاس نام زنی در اردبیل، قاچاق نام مردی در الشتر است و قیمتی نام زنی در سنقر و…آخرت، بخاره، بطری، بسته، تماشا، ترکه، چرت، چرمی، حرف ناز، خیال، دده، سبیله، سماور، شناور، طوطی، قصر، قنداب، گلدان، مسکو، مریخ، مخصوص، نتیجه، نخواسته، ویلا، هکتار و هزار تومانی اسمهایی بوده که شهروندان تهرانی با مراجعه به ثبت احوال خواستار تغییر آن شده اند.

نکته: در صورتی که نام در لیست ارائه شده ثبت احوال نباشد تغییر آن مسیر دشوارتری را می طلبد، بخصوص اگر آن نام مذهبی باشد.

طی سالهای اخیر استفاده از نامهای پسرانه اصیل فارسیبسیار رواج پیدا کرده است. خوشبختانه این تغییر در نگرش مردم تنوع زیادی در انتخاب نام برای نسل های آینده را بوجود آورده است و بسیاری از مردم که تمایل به استفاده از نامهای اصیل ایرانی دارند، پیش از انتخاب نام نیاز به دیدن لیست کاملی از نامهای اصیل ایرانی دارند که معنای آنها نیز آورده شده است دارند. در این مطلب می توانید لیست کاملی از نامهای پسرانه ایرانی که با حرف ل شروع می شوند را ببینید.

نامهای پیشنهادی نماگرد با حرف ل

لهراسب – لیث – لاوان – لنا

نام های پسرانه فارسی که با حرف ل شروع می شوندلابانعبری از عربی، لین ، سفید، نام پدر همسر یعقوب (ع)لارنام پسر گرگین میلاد، از شخصیتهای شاهنامهلاویناسم منطقه ای مرزی در مغرب ایرانلنانمکین – مرکب از لن (نمک سانسکریت) + الف نسبت فارسیلنبکاز شخصیت های شاهنامه، نام سقائی جوانمرد در زمان بهرام گور پادشاه ساسانیلهاکاز شخصیتهای شاهنامه، نام پسر ویسه برادر پیران و جزو سپاهیان افراسیاب تورانیلهراسبلهراسپ، به معنی صاحب اسب تندرو، از شخصیتهای شاهنامه، نام پسر اروندشاه از نژاد کیقباد پادشاه کیانیلهراسپصاحب اسب تندرو، از شخصیتهای شاهنامه، نام پسر اروندشاه از نژاد کیقباد پادشاه کیانیلوادهاز شخصیتهای شاهنامه فردوسی، نام جد گروهی از سپاهیان کیخسرو پادشاه کیانیلیبراآزاده ، رها (به کسر ب)لیبراطلا، سکه ای رایج در ایران باستان که وزن آن معادل ۶۵ مثقال یا ۳۲۸ گرم بوده است.

توجه داشته باشید که با کلیک بر روی هر یک از نامها میتوانید معنای آن نام را به طور کامل مشاهده کنید. ضمنا با توجه به اینکه فهرست نامهای ایرانی همواره در دست ویرایش و بهبود است لطفا با راهنمایی های خود و نیز پیشنهاد اسامی جدید که در فهرست نیامده، از بخش نظرات ما را در جهت بهبود هر چه بیشتر لیست راهنمایی کنید.

مطالب متنوع دیگر

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (امتیازی ثبت نشده است)
Loading...

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار