تبلیغات

سه خاصیت معجزه آسای جوانه گندم را بشناسید

سه خاصیت معجزه آسای جوانه گندم را بشناسیدسه خاصیت معجزه آسای جوانه گندم را بشناسید 

جوانه گندم خاصیت هاي زیادی دارد که به بهره گیری از آن در علم تغذیه نیز همۀ وقت} تاکید شده هست،با خواص جوانه گندم آشنا می شویم. غالبا در كشورهای شرقی معتقدند گندم برای تغذیه ذهن کمک به حفظ آرامش و تمرکز خصوصا در افرادی که دچار بی‌خوابی و تحریک پذیری بیش از حد در دوران یائسگی میباشند بسیار خوب هست

غالبا در كشورهای شرقی از گندم برای تنظیم عمل كلیه بهره گیری می‌كنند.از گندم برای درمان تپش قلب نیز بهره گیری میشود.گفته می‌ شود گندم به درمان ادرار شبانه كودكان و همین طور درمان اسهال و تعریق بیش از حد کمک میکند.

فواید خاص جوانه گندم

گرفتگی سرخرگ‌ ها

گنجاندن جوانه گندم در رژیم خوراکی به دریافت ویتامین A مورد نیاز در طولانی مدت کمک میکند.وجود این ویتامین در رژیم خوراکی نقش موثری در كاهش اكسیداسیون كلسترول LDL دارد.اکسیداسیون این نوع کلسترول می توانید باعث گرفتگی سرخرگ‌ها و در نتیجه مریضی‌هاي قلبی گردد.درحالیکه دریافت مقادیر چندان ویتامین A باعث برطرف شدن

گرفتگی عروق و حتی پیشگیري از آن میشود.بنابراین مصرف جوانه گندم به افرادی كه در معرض این قبیل مریضی‌ها قرار دارند پیشنهاد می‌ شود.

سرطان كولون
نتایج حاصل از مطالعات نشان میدهند كه صد درصد محصولات تهیه شده از گندم کامل انسان را در برابر ابتلا به سرطان كولون محافظت می‌كنند.این خاصیت ناشی از وجود فیبر نامحلول در سبوس گندم هست.در واقع چون فیبر نامحلول در روده كوچك هضم نمیشود، این مواد به صورت دست نخورده و هضم نشده وارد كولون می شوند و باعث افزایش توده مدفوع و افزایش سرعت خروج مدفوع از کولون می شوند.

بنابراین مواد سرطانزا مدت كمتری با دیواره كولون تماس خواهند داشت و از این رو احتمال ابتلا به سرطان كاهش می‌یابد.از طرفی باكتری‌هاي كولون با تخمیر سبوس گندم و ساخت اسیدهای چرب كوتاه زنجیر باعث افزایش اسیدیته كولون، كنترل تقسیم سلولی و ترمیم DNA می شوند و فرد را در برابر ابتلا به سرطان كولون تا حدی مقاوم می‌كنند.

سرطان سینه
 به گزارش پارس ناز صد درصد محصولات تهیه شده از گندم كامل می‌ توانند به کاهش خطر بروز سرطان سینه کمک کنند.این خاصیت تا حدی مربوط به وجود فیتواسترول‌ها، استروژن‌هاي گیاهی هست كه می‌ توانند عمل هورمون استروژن انسانی را در بدن داشته باشند.فتیواسترول‌ها با اتصال به گیرنده‌هاي استروژن موجود در بافت سینه مانع اتصال استروژن انسانی به گیرنده‌ها میشوند و در نتیجه خطر تغییرات سرطانی را در سلول‌هاي سینه کاهش میدهند.

از طرف دیگر این مواد با افزایش حركت مدفوع از خلال روده مدت زمان لازم برای بازجذب استروژن از دیواره كولون راكاهش می‌ دهند و به این ترتیب در چرخه حركت داخلی استروژن‌ها در خون اختلال ایجاد می کنند.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار