تبلیغات

روانشناسی خیانت در زندگی مشترک همسران

روانشناسی خیانت در زندگی مشترک همسران

کسی که خیانت در زندگی خود انجام میدهد حتما برای انجام آن دلیلی دارد،بعضی هم ناخواسته به خیانت رو می آورند که ریشه در تشویش هاي ذهنی آنان دارد.علت خیانت افراد,متاسفانه، خیانت رفتاری هست که بعضی ها در زندگی شان آن را تجربه میکنند. اما به راستی علت آن چیست؟ خیانت دلایل زیادی دارد، از کم محلی گرفته تا انتقام و… اگر شما هم دوست دارید که دلایل این رفتار را بدانید، در ادامه مقاله با ما همراه شوید.

علت خیانت افراد

با خیانت به دنبال دلیلی برای جدایی هست
بعضی از افراد به هر دلیلی دوست دارند که از شریک زندگی خود جدا شوند اما بهانه اي برای اینکار نمی یابند،به همین علت آن ها خیانت را گزینش میکنند چون خیانت برای هیچکس قابل بخشش نیست.در واقع آن ها خیانت را بعنوان ابزاری برای دور کردن طرف مقابل شان از خود بهره گیری می‌کنند.

با خیانت به دنبال کمبودهای رابطه خود در جای دیگری می‌گردد
خیانت یکی از بدترین راهها برای به دست آوردن نیازهایی هست که در رابطه فعلی وجود ندارد.بعنوان مثال زمانی که یکی از طرفین دقت لازم را از شریک زندگی اش دریافت نکند،در جای دیگری به دنبال آن میگردد.در واقع او فرد دیگری را جایگزین شریک زندگی شان میکند تا کمبودهای موجود را احساس نکند.بنابراین اگر همسرتان از شما دور شده و رابطه دیگری را شروع کرده هست،شاید علت اش نادیده گرفتن او یا بعضی از نیازهای حیاتی اش توسط شما باشد.

با خیانت میخواهد شما را به خود نزدیک تر کند

بعضی ها اعتقاد دارند که دوری دوستی می آورد،به همین علت انها مدام به بهانه هاي گوناگون از شریک زندگی شان دور میشوند تا عواطف و احساسات وی را برانگیزند غافل از اینکه اینکار عواقب خوشایندی را در پی نخواهد داشت.
خیانت نیز یکی از روشهای غلطی هست که بعضی ها از آن بعنوان ابزاری برای تحریک احساسات شریک زندگی شان به کار می‌گیرند.

به عقیده آن ها: «من به تو اثبات میکنم که از دست دادن من چه دردی دارد،و پس از آن تو چگونه به دنبال من خواهی دوید.» انها فکر میکنند که پس از اینکار،شریک زندگی شان از ترس دوباره این اتفاق، به او نزدیک تر شده و رفتارش را تغییر خواهد داد.

با خیانت میخواهد که وفاداری وی را امتحان کند
گاه افرادی که از وفاداری طرف مقابل شان اطمینان ندارند،خیانت را بعنوان راهی برای امتحان عشق شان به کار می‌گیرند.اعتقاد آن ها بر این زمینه هست که «تا طرف مقابل ات را امتحان نکنی،نمی تواني نسبت به وفاداری و عشق اش مطمئن شوی.» به همین علت انها خیانت میکنند تا تصویر العمل طرف مقابل شان را ببینند، در حالیکه نمی‌دانند با اینکار نه تنها اعتماد بلکه عصبانت وی را نیز بر می انگیزند و رابطه آن ها به سمت بدتر شدن پیش خواهد رفت.

خیانت میکند تا نظارت امور را به دست گیرد
خیانت برای بعضی از افراد راهی برای برگرداندن قدرت و به دست گرفتن نظارت امور هست.بعضی از افراد طرف مقابل شان را به شدت محدود می‌کنند،گویی که پرنده اي را در قفس اسیر کرده اند.در این شرایط، افراد دست به خیانت می‌زنند تا اثبات کنند که آن ها اسیر نیستند و اختیار امور زندگی خود را دارند.بنابراین محدودیت بیش از حد نیز یکی از علت خیانت افراد به یکدیگر هست.

با خیانت در پی درس دادن به شریک زندگی اش هست
 به گزارش پارس ناز یکی دیگر از علت خیانت افراد ، تنبیه کردن طرف مقابل هست.در واقع انتقام یکی از شایع ترین راههایی هست که زوجین برای جبران رفتار زشت طرف مقابل شان به کار میگیرند.شاید هم راهی برای انتقاد از رفتارهایی چون دروغگویی، پول پرستی، اعتیاد یا بی احترامی باشد.در نهایت باید بگوییم که خیانت رفتاری هست که جای هیچ بخششی ندارد.

دلایل نام برده شده در بالا تنها توجیهی هست که افراد برای خیانت هاي خود می آورند در حالیکه ممکن هست مقصر اصلی خود فرد خیانت کار باشد نه هیچ کس دیگر.در هر صورت اگر شما هم احساس میکنید که همسرتان به شما خیانت می‌کند،بد نیست در مورد نکات گفته شده اکثر بیاندیشید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار