تبلیغات

یارانه نقدی اردیبهشت ماه 96 کی واریز می شود؟

کد خبر: 141518تاریخ انتشار : ۱۶:۳۷:۰۶ - چهارشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۶

پیش‌بینی می‌شود طبق ماه های گذشته هفتاد و پنجمین مرحله یارانه نقدی بامداد سه‌شنبه ۲۶ اردیبهشت ماه به حساب سرپرستان خانوار واریز و قابل برداشت خواهد شد.

www.dustaan.com یارانه نقدی اردیبهشت ماه 96 کی واریز می شود؟

با نزدیک شدن به زمان واریز یارانه اردیبهشت ماه هنوز ابهامات فراوانی در خصوص واریز مجدد یارانه دو برابری به حساب خانوارهای کم‌درآمد وجود دارد و به علاوه هنوز منایه افزایش یارانه با وجود کمبود منابع این بخش در سال‌های گذشته هنوز مشخص نیست.

به گزارش میزان، در حالی که به زمان واریز هفتاد و پنجمین مرحله واریز یارانه نقدی به حساب سرپرستان خانوار نزدیک می‌شویم که در ماه‌ اخیر خبرهایی مبنی بر افزایش یارانه اقشار خاص از قبیل خانوارهای عضو کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی شنیده شد که پس از واریز این مرحله تنها یارانه تعداد اندکی از این افراد افزایش یافت و با وجود نزدیک شدن به زمان واریز یارانه اردیبهشت ماه هنوز هیچ خبری در خصوص واریز یارانه چند برابری در ماه جاری به حساب سرپرستان این خانوارها نیست.

با این وجود منابع و در آمدهای سازمان هدفمندسازی یارانه همواره مورد بحث بوده، به گونه ای بوده که از سوی دولتمردان گفته می شود همواره کسری منابع از این محل وجود داشته است.

گزارش منابع سازمان هدفمندی یارانه در سال جاری نشان می دهد مجموع ارقامی است که به عنوان سهم این سازمان از سوی شرکت‌های پالایش و پخش، گاز، توانیر طبق ماده ۲ اساسنامه این سازمان به حساب سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها واریز می‌شود، در سال ۱۳۹۵ طبق جمع‌بندی دیوان محاسبات حداکثر مبلغ ۳۶ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان است.

پیش از این معاونت بررسی های اقتصادی اتاق بازرگانی، صنایع و معادن اتاق تهران در گزارشی از کسری ۱۷هزار میلیارد تومانی در بودجه هدفمندی یارانه ها خبر داده و اعلام کرده بود: بررسی آئین‌نامه اجرایی تبصره ۱۴ قانون بودجه سال ۱۳۹۵ نشان می دهند منابع هدفمندی یارانه ها  ۳۲ هزار میلیارد تومان و میزان تقریبی مصارف ۴۹ هزار میلیارد تومان بوده ؛بر این اساس بودجه هدفمندی یارانه ها در سال گذشته با کسری ۱۷ هزار میلیارد تومانی دست و پنجه نرم کرده است.

با این حال موسوی لارگانی نایب رئیس کمیسیون اقتصادی در گفت‌و‌گو با میزان در خصوص منابع تامین بودجه دو برابر کردن یارانه افراد تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: در برنامه بودجه سال ۹۶ مقرر شد تا مستمری افرادی که تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی هستند به دو برابر افزایش یابد اما در بخش افزایش یارانه این اقشار هیچ موضوعی مطرح نشده است.

وی در ادامه افزود: طرحی برای دو برابر کردن یارانه افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی هنوز به تصویب مجلس نرسیده است.

این در حالی است که میدری معاون وزیر کار درباره آخرین وضعیت تعیین تکلیف یارانه‌های نقدی در سال ۹۶ گفت: درباره یارانه‌های نقدی، بر اساس تکلیف قانونی بودجه‌های سالانه تصمیم گیری می‌شود.

بررسی‌هایی که در این باره انجام شده اجرای افزایش این مصوبه که از سوی سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها ابلاغ شده است نزدیک به ۵ میلیون نفر از اقشار آسیب‌پذیر را شامل می‌شود که در ۵ ردیف برای خانوارهای یک نفره تا ۵ نفره و بیشتر پرداخت خواهد شد.

بر این اساس، پیش از این خانوارهای یک نفره، مددجو، ۵۳ هزار تومان از محل دستگاه اجرایی و ۴۵ هزار تومان از محل هدفمندی یارانه‌ها دریافت می‌کردند که به استناد این ابلاغیه جدید این مبلغ به ۹۵ هزار تومان به منابع یارانه افزوده می‌شود و مجموع دریافتی یک نفر را به ۱۹۳ هزار تومان می‌رساند همچنین این رقم برای خانواده‌های ۵ نفره و بیشتر با احتساب یارانه و مستمری معادل ۶۹۰ هزار تومان خواهد بود.

براساس گزارش میزان، پیش‌بینی می‌شود هفتاد و پنجمین مرحله یارانه نقدی بامداد سه‌شنبه ۲۶ اردیبهشت ماه به حساب سرپرستان خانوار واریز و قابل برداشت خواهد شد.

لازم به ذکر است که مبلغ یارانه دریافتی هر یک از مشمولان دریافت یارانه نقدی همچون ماه گذشته ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان است.

مجله خبری دوستان : انتشار مطالب و اخبار تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.');w.anetworkParams[ad.id]=ad;d.write('

مطالب مرتبط

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار