تبلیغات

طراحی روی چوب با ترکیب نوشابه، جوش شیرین و مایکروویو

وبسایت روزیاتو - فروغ بیداری: هنگام کار در آشپزخانه ممکن است خرابکاری های متعددی روی دهد، مثلا نوشابه یا آب روی تخته گوشت خوردکنی بریزد. در حالت عادی، این امر می تواند موجب ناراحتی شما بشود. اما پس از مشاهده ویدئوی زیر احتمالا نظرتان در باره چنین رویدادهایی عوض خواهد شد.

یکی از یوتوبرهای کنجکاو در آزمایشی نشان داده که با کمک نوشابه، جوش شیرین و مایکروفر می توان روی تخته های چوبی طرح لیختنبرگ ایجاد کرد.

لیختنبرگ که از نام فیزیکدان آلمانی به نام «جرج کریستوف لیخنبرگ» گرفته شده، طرحی است که به بازسازی خطوط صاعقه در آسمان در نتیجه طوفان می پردازد.

در ویدئوی یاد شده این طرح با استفاده از ترکیب جوش شیرین درون یک لیوان نوشابه و مالیدن آن روی سطح چوبی ایجاد می شود. به این ترتیب که با استفاده از میخ و جریان برق مسیر ایجاد طرح صاعقه را خود کاربر تعیین می کند.

از آن جا که ایجاد لیختنبرگ به قدرت چند هزار ولتی برق نیاز دارد، فردی که این آزمایش را انجام داده از قدرت مایکروفر بهره گرفته است. اما توصیه اکید داریم که هرگز این کار را در خانه امتحان نکنید.

در ادامه می توانید ویدئوی یاد شده را تماشا کنید.

در صورت پخش نشدن ویدئو بر روی تصویر زیر کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار