تبلیغات

کاشت ۶۰۰۰۰۰ درخت در واکنش به دیدگاه‌های ترامپ

برترین ها: در هشت ماهی که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا شده استف بسیاری از طرفداران محیط زیست دیدگاه‌های او در مورد تغییرات آب و هوایی را مورد انتقاد قرار داده اند. این نارضایتی به روش‌های مختلفی ابراز شد، از جمله راهپیمایی علمی، توییت و اخیرا جتگل ترامپ، پروژه‌ای که به کاشت درخت در سراسر جهان می‌پردازد.

جنگل ترامپ توسط دانشمند بریتانیایی دکتر دن پرایس، جف ویلیز آمریکایی و آدریان تیلور فرانسوی-نیوزیلندی راه اندازی شد. آن‌ها در واکنش به دو تصمیم محیط زیستی ترامپ این نام را برای پروژه خود انتخاب کردند: خروج بحث برانگیز او از توافقنامه پاریس و دستور به آژانس حفاظت محیط زیست برای لغو و بازنویسی برنامه برق پاک. با این تغییر سیاست ها، جنگل ترامپ تخمین می‌زند که در هشت سال آینده ۶۵۰ میلیون تن کربن دی اکسید وارد جو شده و به شدت به این سیاره آسیب می‌رساند و این اخطار را به سایر نقاط جهان می‌فرستد که دولت دومین صادرکننده بزرگ گازهای گلخانه‌ای با تغییرات آب و هوایی مبارزه نمی‌کند. برای جبران انتشار اجتناب ناپذیر کربن دی اکسید آمریکا و عدم حضور آن در توافقنامه پاریس، پرایس، ویلیز و تیلور برنامه‌ای ترتیب دادند: کاشت ۱۰ میلیون درخت در سراسر جهان.

براساس تحقیقات آن ها، اگر جنگل ترامپ مساحتی حدود ۱۰۰۰۰۰ کیلومتر مربع که تقریبا معادل ایالت کنتاکی است را بپوشاند، کربن دی اکسیدی که آمریکا در دستور لغو برنامه برق پاک وارد هوا می‌کند را جبران می‌کند. از زمان شروع این پروژه در ۵ ماه پیش تاکنون، آن‌ها ۶۱۸۰۵۵ درخت کاشته اند. علاوه بر این ۲۲۰۰ نفر به این پروژه پیوسته و ۸۰۰۰۰ نفر سرمایه گذاری کرده اند که ثابت می‌کند جنگل ترامپ بی تردید نقش خود را در بهبود زمین ایفا می‌کند.

کاشت ۶۰۰۰۰۰ درخت در واکنش به دیدگاه‌های محیط زیستی ترامپ کاشت ۶۰۰۰۰۰ درخت در واکنش به دیدگاه‌های محیط زیستی ترامپ کاشت ۶۰۰۰۰۰ درخت در واکنش به دیدگاه‌های محیط زیستی ترامپ کاشت ۶۰۰۰۰۰ درخت در واکنش به دیدگاه‌های محیط زیستی ترامپ کاشت ۶۰۰۰۰۰ درخت در واکنش به دیدگاه‌های محیط زیستی ترامپ 

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار