تبلیغات

راهنمای کاربردی نگهداری مواد خوراکی در یخچال

راهنمای کاربردی نگهداری مواد خوراکی در یخچال راهنمای کاربردی نگهداری مواد خوراکی در یخچال 

اگر می‌خواهید بدانید که برترین اصول نگهداری مواد خوراکی در یخچال چه چیزهایی میباشند باید مطلب امروز ما را بخوانید. مدت زمان نگه داری مواد خوراکی گوناگون در یخچال متفاوت هست. در این مطلب به شما میگوییم که هر مادع خوراکی را چه مدت می‌توانیم درون یخچال نگه داری کنیم.

چه مدت میتوانیم مواد خوراکی را در یخچال نگه داری کنیم؟
مدت زمانی که شما می توانید غذاها را در یخچال نگه دارید به غذا, و به تاریخ انقضای آن بستگی دارد. برخی غذاها می توانند مدت زمان طولانی در یخچال بمانند و هم چنان برای خوردن بی خطر باشند. راهنماهایی وجود دارند که کمک میکنند بدانید تا چه زمانی می توانید خوراکی را نگه دارید یا آن را دور بریزید تا خطر مریضی‌هاي مربوطه را برای خود پایین نگه دارید.

طبق گفته ي وزارت کشاورزی ایالات متحده «USDA» تا زمانی که غذای خود را کاملا بپزید و مانده ها را در مدت دو ساعت از سرو آن در یخچال بگذارید, می توانید مانده هاي غذایتان را سه تا چهار روز در یخچال نگه داری کنید. در حالی‌که خوردن غذا هاي مانده بعد از چهار روز نگه داری در یخچال,

ممکن هست شما را مریض نکند, اما شانس شما برای ابتلا به مریضی‌هاي مربوط به غذا را افزایش می دهد. USDA هم‌چنین اشاره می‌کند که مانده‌ها را میتوان به شکل تندرست برای سه تا چهار ماه فریز کرد, و سه تا چهار روز بعد از ذوب کردن دوباره, آن را نگه داشت.

گوشت خام و تخم مرغ
شمار روزهایی که باید گوشت خام و تخم مرغ را در یخچال نگه دارید, به عوامل گوناگونی بستگی دارد. اگر بسته بندی گوشت خام یا تخم مرغ, تاریخ مصرف بر روی خود دارد, محصول را بعد از آن تاریخ دور بریزید تا احتمال مریض شدن خود را کاهش دهید. اما می‌توان به طور کلی گوشت خام و تخم مرغ را با بهره گیری از دستورکار هاي زیر نگه داشت :

مرغ, بوقلمون, سوسیس, گوشت چرخ کرده: ۱ تا ۲ روز بعد از زمان فروش
گوشت گاو, بره و گوساله: ۳ تا ۵ روز بعد از زمان فروش
تخم مرغ: ۳ تا ۵ هفته بعد از زمان فروش

بعد از طبخ کامل گوشت خام یا تخم مرغ, می توانید این غذاها را به شکل تندرست, به مدت نمونه با غذا هاي مانده در یخچال نگه دارید, یعنی سه یا چهار روز.

لبنیات
در مورد غذا هاي لبنی مثل شیر, ماست, پنیر و کره, از تاریخ انقضا برای تعیین این که چه مدت می توانید انها را به شکل تندرست در یخچال نگه دارید بهره گیری کنید. شمار زیادی از محصولات لبنی مثل شیر, به مدت دو یا سه هفته به شکل تندرست و بی خطر باقی می‌مثل. پنیرها و شیر سویا ممکن هست

چند ماه تندرست بمانند. طبق گفته ي دانشگاه کلمسون, شیر و خامه را ۱ تا ۵ روز بعد از حداکثر زمان فروش نگه دارید. این دانشگاه اشاره می‌کند که ماست را به مدت ۷ تا ۱۰ روز بعد از حداکثر زمان فروش در یخچال نگه دارید. دپارتمان سلامت و خدمات انسانی ایالات متحده توصیه میکند اگر شیر یا ماست شما به مدت بیش از دو ساعت در دمای اتاق نگه داشته شده هست, آن را دور بریزید.

* پنیرهای سفت و کره معمولاً برای ماندن در دمای اتاق تا ۴ ساعت مشکلی ندارند.
* اگر شیر یا ماست طعم ترش می دهد, آنرا دور بریزید.
* اگر علائم قابل دیدن اي از کپک بر روی پنیر میبینید, آن را دور بریزید.

میوه‌ها و سبزی ها
شمار زیادی از میوه‌ها و سبزی ها تازه, تاریخ انقضا ندارند, پس می توانید تخمین بزنید چه زمانی آن ها را دور بریزید. به طور کلی, میوه‌ها و سبزی ها تازه از چند روز تا چند هفته پیش از خراب شدن, در یخچال به شکل تندرست باقی می‌مثل. اگر متوجه خرابی, بافت لزج, بوی غیر طبیعی, کپک یا تغییر رنگ دیگری شدید, میوه ها و سبزی ها را دور بریزید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار