تبلیغات

پاته شكلات تلخ با انجير سياه

برترین ها:
 
 مواد لازم:    خامه فرم گرفته: 250گرم     شكلات تلخ: 350 گرم       خامه صبحانه: 250 گرم      پودر بادام: 100 گرم      كيك اسفنجي: يك تخته پخته شده (3 تخم‌مرغي)      ژلاتين: 8 ورق      انجيرسياه: ريز خرد شده يك ليوان      مويج بدون هسته: نصف ليوانپاته شكلات تلخ با انجير سياه 


روش تهیه :


آماده كردن اين پاته كار بسيار ساده‌اي است؛ ابتدا شكلات تلخ را روي بخارآب يا داخل مايكروويو ذوب مي‌كنيم سپس خامه صبحانه را به آن اضافه كرده و دوباره مواد را كمي گرم مي‌كنيم تا به حالت كاملا رقيق دربيايد. مواد را به خامه فرم گرفته اضافه كرده و با همزن برقي به هم مي‌زنيم تا كاملا يكدست شود.

در اين مرحله كيك اسفنجي را خرد كرده، به همراه انجير، مويج و پودربادام به مواد اضافه مي‌كنيم و همه مواد را با ليسك به هم مي‌زنيم تا كاملا يكدست شوند.

ورقه‌هاي ژلاتين را داخل آب سرد گذاشته و اجازه مي‌دهيم تا كاملا نرم شوند سپس آب اضافي آن را خالي كرده و داخل كاسه‌اي فلزي روي بخارآب قرار مي‌دهيم تا ذوب شوند. مايه ژلاتين را به مواد پاته اضافه كرده و توسط ليسك همه را با هم خوب مخلوط مي‌كنيم.

مواد را داخل قالب مستطيل شكل مثل قالب لوف ريخته و به مدت 8 ساعت در يخچال مي‌گذاريم تا كاملا خودش را بگيرد. پاته را برگردانده و روي آن را با خامه و انجيرسياه و مواد دلخواه ديگر تزئين مي‌كنيم.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار